Özel Darüşşafaka Ömran Ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi, en son teknoloji ile 5 yıldızlı konaklama konforunu bir arada sunan Türkiye'nin en gelişmiş tedavi merkezlerinden bir tanesidir. Her yaşta tüm ihtiyaç sahiplerinin hizmetinde olan Merkezde,  spinal kord yaralanmaları, kafa travmaları, stroke (inme), post-polio sendromu, MS (multipl skleroz), diğer nörolojik, romatolojik tedaviler, ameliyat öncesi ve sonrası tüm ortopedik rehabilitasyonlar ile spor rehabilitasyonları, uzman hekimler ve fizyoterapistler tarafından tedavi edilmektedir.
​​Darüşşafaka Physiotherapy and Rehabilitation Centre, a combination of the latest technology and comfort of a 5-star accommodation, is one of Turkey's most advanced treatment centers. The Centre provides treatment related to spinal cord injury, head trauma, stroke (stroke), post-polio syndrome, MS (multiple sclerosis), other neurologic, rheumatologic treatments, pre- and post-operative orthopedic rehabilitations ​and sports rehabilitation by specialist doctors and physiotherapists.

 

 Prof.Dr. Mehmet BEYAZOVA alanında öncü Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hastalarımıza hizmet vermeye başlamıştır

 
   
  DSC_0171.JPG

  Tekirdağ’da doğdu. İlköğrenimini Edirne Şehit Asım İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Özel Darüşşafaka Lisesi’nde, yükseköğrenimini Hacettepe Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlık eğitimini Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı Ankara Numune Hastanesi’nde gördü. Başasistan ve Şef Muavini olarak Ankara Rehabilitasyon Merkezi’nde görev yaptı.
  Davet üzerine, 1983 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçti ve Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nın kuruluş aşamasında aktif görev yaptı. 1987 yılında doçentlik, 1994 yılında profesörlük ünvanlarını aldı.
  Dr. Beyazova’nın kendi uzmanlık alanında mesleki kitap editörlüğü, kitap bölümleri yazarlığı, yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış birçok bilimsel makalesi vardır. Birçok tıbbi derginin danışma kurulunda yer almaktadır. Çok sayıda tıp meslek derneğinde kurucu ve aktif üye olarak görev yaptı. Halen Omurilik Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır.
  2012 yılında Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni görevine başlayan Dr. Beyazova’nın başlıca ilgi alanları Tıbbi Rehabilitasyon, Elektrodiagnoz, Kas İskelet Sistemi Hastalıklarıdır.

  Prof. Mehmet Beyazova at Darüşşafaka Physical Therapy and Rehabilitation Center... ​

  Prof. Mehmet Beyazova was born in Tekirdağ. He completed his primary education at Edirne Şehit Asım Elementary School, secondary education at Darüşşafaka High School and undergraduate degree at Hacettepe Medical Faculty. Beyazova received his Physical Therapy and Rehabilitation specialist education at Ankara Numune Hospital under the Ministry of Health and Social Assistance. He worked at Ankara Rehabilitation Center as Head Assistant and Deputy Chief. After an invitation, he transferred to Gazi University Medical Faculty in 1983 and played an active role in the establishment phase of the Physical Medicine and Rehabilitation Department. Acquiring the title of "associate" in 1987 and "professor" in 1994, Prof. Beyazova has many scientific articles published in domestic and foreign magazines, along with his duties of vocational book editor and book titles writer in his own area of expertise. Participating in the advisory board of many medical magazines, Prof. Beyazova has served as founder and active member in many medical profession associations. Currently working as the Chairman of Spinal Cord Diseases Association, Prof. Beyazova started working at Darüşşafaka Physical Therapy and Rehabilitation Center in 2012. Prof. Beyazova's main areas of expertise are medical rehabilitation, electrodiagnosis and musculoskeletal system diseases.​​ 

   

   Doç. Dr. Özgür Ortancıl, Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde

   

   Ozgur ortanci_24102013.jpg
   Fiziksel tıp ve rehabilitasyon alanında bir marka olan Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kadrosuna Doç. Dr. Özgür Ortancıl da katıldı. Cihaz donanımı, fiziki altyapısı ve hastalarına yaklaşımıyla fark yaratan Merkez, Prof. Dr. Mehmet Beyazova’nın yönetimindeki uzman kadrosuyla ihtiyaç sahibi herkese hizmet veriyor. Ekim ayında Merkezin kadrosuna katılan Doç. Dr. Ortancıl,  Niğde’de doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon eğitimini Sağlık Bakanlığı Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladıktan sonra 1 yıl süreyle Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde görev yaptı.  2004 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi’nde yardımcı doçent doktor olarak göreve başlayan Dr. Ortancıl, 2011 yılında “doçent” unvanını aldı. 2013 yılında Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde göreve başlayan Dr. Ortancıl’ın yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış birçok bilimsel makalesi ve çeşitli kitap bölümleri yazarlığı mevcuttur. Başlıca ilgi alanları Nörolojik Rehabilitasyon, Ortopedik Rehabilitasyon ve Kas İskelet Sistemi hastalıklarıdır.

    

    Prof.Dr. Burhan USLU alanında öncü Darüşşafaka Fizik tedavi Merkezi'nde Ortopedi ve Travmatoloji hastalarına hizmet vermeye başlamıştır

    
    prof.dr.burhan_uslu.JPG

    Hacettepe Üniversitesi 'nden mezun olup ihtisasını bu üniversitede yapan ve daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Ortopedi Bölümü kurucuları arasında yer alan, Diz ve Ayak bileği artroskopileri ile Spor hekimliğinde deneyimleri yüksek olan bir ortopedi profesörüdür. 1984-1985 yılları arasında İngiltere'de Chambridge ve Leeds'de artroskopi konusunda çalışmalarda bulunmuş ve daha sonra Türkiye'ye dönüp Eskişehir 'de Mavi Hastahane'de Artroskopik Cerrahiye başlamıştır. Bu arada yaptığı bilimsel ve deneysel çalışmalar sonrası 1984 yılında TUBİTAK teşvik ödülüne layık görülmüştür. 1989 yılından sonra İstanbul'a gelen Dr. USLU burada çalışmalarına serbest hekim olarak devam etmiştir.

    ​1991 yılı sonunda Galatasaray Spor Kulübü doktoru olmuş ve bu arada hem basketbol milli takımına hem de muhtelif spor kulüplerine bakmaya başlamıştır. 10 yıl kadar Galatasaray Spor Kulübü doktorluğu yaptıktan sonra bu görevi bırakmışve serbest olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Kendisi 2005 yılının başından itibaren her hafta Cumhuriyet gazetesinde yazılarını yayınlamaya devam etmektedir.

    Ameliyatlarını çoğunlukla hastanın hastalığına uygun, tam ekipmana sahip ve bakımı iyi olan hastahanelerde yapmaktadır.

    Dr. USLU çoğunlukla aşağıdaki ameliyatlari yapmaktadır;

    ·  Diz Artroskopisi ,
      -Menisküs yırtıkları,
      -Kıkırdak zedelenmeleri,
      -Ön Çapraz Bağ Zedelenmeleri

    ·  Ayak Bilek Artroskopisi ,

    ·  Omuz Artroskopisi ,

    ·  Aşil Tendon Zedelenmeleri- rüptürleri

    ·  Tüm sportif yaralanmalar

    ·  Dizde kemik ameliyatları,

    Bunun dışında Ekip olarak Kalça ve Diz protez ameliyatlarını da gerçekleştirmektedir.​


    Prof. Burhan Uslu joined the Darüşşafaka Physical Therapy and Rehabilitation Center family. …

     Acquiring his undergraduate degree as well as his postgraduate degree at Hacettepe University, Prof. Burhan Uslu is among the founders of the Orthopaedics Department of Eskişehir Anadolu University.  With profound experience on knee and ankle arthroscopies along with sports medicine, Prof. Uslu performed research at Cambridge and Leeds in England between 1984-1985, then he launched Arthroscopic Surgery at the Mavi Hospital in Eskişehir. Bestowed with the TÜBİTAK Encouragement Award in 1984 due to his scientific and experimental research, Prof. Uslu came to Istanbul in 1989 and served as an independent doctor for some time. He became the chief doctor of Galatasaray Sports Club in 1991. In this course, he also served the national basketball team and various sports clubs. After ten years, Prof. Uslu left his job at Galatasaray Sports Club now is an independent doctor.  Having his articles published on Cumhuriyet newspaper since 2005, Prof. Uslu performs his operations generally at hospitals with complete equipment, in good condition and suitable with the disease of the patient. Prof. Uslu performs operations of knee arthroscopy, meniscus tear, cartilage damage, anterior cruciate ligament damage, shoulder arthroscopy, achilles tendon damage/rupture, all sports injuries and bone operations in knees, as well as "thigh" and "knee" prosthesis operations with his team.​​​​​

    ​​​​

     

     Darüşşafaka Cemiyeti

     
      

      içerik

      
     • Daçka Sigorta
      Tüm sigorta işlemlerinizi Daçka Sigorta Aracılık Hizmetleri AŞ’ye yaptırarak Darüşşafaka’nın eğitimde fırsat eşitliği misyonuna destek olabilirsiniz. Axa Sigorta, Yapı Kredi Sigorta (Allianz) ve Anadolu Hayat ve Emeklilik Sigorta şirketlerinin yetkili acentesi olan Daçka Sigorta, Kasko, Trafik, Yangın, Hırsızlık, Su baskını, Zorunlu Deprem (DASK), Nakliyat, Bireysel Emeklilik, Hayat ve Sağlık Sigortaları gibi tüm sigorta branşlarında hizmet veriyor. Darüşşafaka’da okuyan öğrenciler için sürdürülebilir kaynaklar yaratmak amacıyla 2000 yılında kurulmuş olan Daçka Sigorta’nın elde ettiği tüm gelir Darüşşafaka Cemiyeti’ne aktarılıyor. Tel: 0212 286 22 11 (Direkt) 0212 276 50 20 / 238 Dilek Oğuz Fax :0212 276 51 02 E-mail: dilek.oguz@darussafaka.org umit.kivman@darussafaka.org Daçka Sigorta Daçka Sigorta Aracılık Hizmetleri AŞ is the insurance company of the Darüşşafaka Community. All income is used for the education of students at Darüşşafaka Schools. If your policies are made by Daçka Sigorta, you will experience the joy of providing a student with many opportunities without giving away much. The company is an authorized agency of Axa Sigorta, Yapı Kredi Sigorta (Allianz) and Anadolu Hayat ve Emeklilik Sigorta. We serve in every branch including motor insurance, fire, theft, flood, earthquake, transport and health insurance. It is an insurance agency that can meet all your insurance needs under the roof of Darüşşafaka Society. For detailed information: Tel: 0212 286 22 11 (Direkt) 0212 276 50 20 / 238 Dilek Oğuz Fax :0212 276 51 02 E-mail: dilek.oguz@darussafaka.org umit.kivman@darussafaka.org
      

      Anlaşmalı Kurumlarımız

      
       

       Sizden bize Mektuplar/Haberler

       
      • Hastalarınızdan aynı zamanda babamız Halil İbrahim TAŞPINAR 13.03.2012 tarihinde beyninde emboli yaşanmasından dolayı Darıca Devlet Hastanesine acil olarak kaldırılmış orada yapılan müdahale ile yatışı gerçekleştirilip tedavisine başlanmıştı. Yaklaşık 12 günlük yatışın ardından hastaneden eve sağlık ayak-sağ kol felçli, konuşma tamamen kapalı durumda tekerlekli sandalye ile taburcu edilmiştir. Hastanenin nöroloji uzmanı ‘’biz yapacağımız bu zamana kadar yaptık bundan sonra yapılacak tedaviler fizik tedavinin uzmanlık alanına girer’’dedi. Bizlerde Maltepe de oturduğumuzdan kurumunuza gelip dr. Güldem hanımla karşılıklı olarak konuştuk. Bundan sonra yapılacak bir şeyin olup olmayacağı hakkında bilgi almak istedik. Bize tavsiye ettiği öncelikle hastamızı yataktan kaldırıp ayakta yaşamayı öğretmemiz olacak dedi. Hastamızı 28.04.2012 tarihinde kurumumuza yatırdık.
       15.05.2013
      • Hastaneye geldiğimde artık yatalak durumdan kurtulamayacağım düşüncesi ile her an ağlıyor ve moralim sıfırdı. Esasen bu tür hastalıklarda moral %50 tedavi olduğunu öncelik hastane görevlileri herkese olduğu gibi bana da anlattılar. Ayağa kalkıp yürüyeceğime inanmamı empoze ettiler. Tedavi devam ettikçe öncelikle felçli bacağımda yavaş da olsa kolumda değişiklikler olduğunu gördüm ve ondan sonra bende de ayağa kalkacağım inancı her geçen gün daha arttı. Bir aylık tedavimden sonra bacağımda çok sevindirecek şekilde hareketlerin oluştuğunu gördüm. Bu olayları hasta olan ancak anlar. Yenidünyaya gelmiş gibi oluyor insan.
       15.05.2013
      • Sayın , Darüşşafaka Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi , Kasım 2013’te sağ bacağımdan Plato kırığı ameliyatı oldum . Ameliyat sonrası tekerlekli sandalye ile Darüşşafaka Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kapısından girdim . Ondört seanslık mükemmel ,aile sıcaklığında ve güleryüzlü bir tedavi sonucu eski sağlığıma kavuştum ve tekerlekli sandalye ile girdiğim kapıdan yürüyerek çıktım . Bu tedavi süresince benimle birebir ilgilenen fizyoterapist Buğra bey başta olmak üzere tüm Darüşşafaka ailesine teşekkürü bir borç bilirim . Saygı ve sevgilerimle , Ahmet BATUR
       06.02.2013
      • Darüşşafaka Fizik Tedavi Hastanesi çalıştırmaları sayesinde 2012 Ocak sonu itibariyle yürüyebilecek ve kollarımı oynatabilecek duruma geldim. Tüm çalışanlardan ve fizyoterapistlerden memnunum. Canla başla çalıştıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunar, çalışma hayatlarında başarılar dilerim.
       18.04.2012
      • Ben Baran. tetraplaji hastasıyım. darüşşafaka ile tanışmam 4 ay öncesine dayanıyor. Bu geçen 4 aylık sürede beni buraya en çok bağlayan tedavinin yoğunluğu, hizmetin kalitesi ve çalışanların güler yüzlülüğü oldu.
       18.04.2012
      • Darüşşafaka Fizik Tedavi rehabilitasyon hastanesine yatmamda emeği geçen hocalarıma masraflarımı karşılayan başkanım Bekir çeker ‘ e teşekkür ederim. Hastanede benimle bire bir ilgilenen Fizyoterapist Fatma hanıma, hastanemizde Lokomat yürüyüş robotu, Arjo havuz tedavisi, biratiz tedavisi, yaptığım çalışmalar sonucu vücudumun güçlendiğini hissettim. Kollarımda güçlendi yani her şeyiyle çok iyi giden bir tedavi süreci ayrıca hastane personeline teşekkür ederim.
       18.04.2012
      • Mohammed hopes to continue his treatment to return back to his job as a news photographer and to continue his natural life.
       18.04.2012
      • 26.04.2008 Tarihinde geçirdiğim trafik kazası nedeni ile T3 seviyesinde spinal korda silik sınırlı kord kontüzyon sahası tespit edildi.28.05.2008 Tarihinde fizik tedavi merkezinize müracaatımda ilk muayenede motor seviyesi solda L3,sağda T3 idi. Yatarak rehabilitasyon programına alındım. Size evinizi aratmayan bir ortam yaratan merkeziniz yatağı ile yemeğiyle, güler yüzlü profesyonel personeli ile tam bir sosyal yaşama dönüş için ideal bir yer. Beş aylık sıkı bir program ile EKİM/2008'de iş başı yaptım
       26.03.2012
      • Haziran 2011 tarihinde sol tarafımdaki kısmi felç nedeni ile yatılı olarak merkeziniz de tedavi göremeye başladım. Kullanılan lokomat, havuz tedavisi ve fizik tedavi ile iki ay süre sonrasında hiçbir şekilde hareket ettiremediğim bacağımda fark edilir derecede iyileşme oldu, bastonla yürür halde taburcu oldum.
       26.03.2012
      • Bundan 6 ay önce, Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehalitasyon merkezinde Dr.Güldem ÇIVGINER’in muayenesinden sonra Serebral Palsi tanısıyla haftanın 6 günü 2 seans rehabilitasyon, 2 seans hidroterapi (arjo havuz),2 seans lokomat (yürüme robotu) tedavisi görmekteyim.
       26.03.2012
      1 - 10
      • İletişim
       Telefon 1:444 8 387 (FTR)
       Telefon 2:+90 (216) 457 9292
       Faks: +90 (216) 441 5466
       E-Posta: ftr@dsftr.com
       Adres:Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Zümrütevler mah. Mercan sok. no: 37 Maltepe-İSTANBUL TÜRKİYE