Havuz Terapi

Akuatik terapinin avantajı olan suyun kaldırma gücünden yararlanılarak, su içi kas güçlendirilmesi, yürüme ve bel ağrılı (lomber herni gibi) hastalarımız için geliştirilen ritmik stabilizasyon tekniğiyle yüzme öncesi su içi bel stabilizasyon egzersizlerini özel ısıtılmış ARJO Tedavi Havuzunda hayata geçiriyoruz.

havuzarjo01

ARJO Axona Tedavi Havuzu, dünyada benzeri az bulunan bir cihazdır.  Şeffaf cam çerçevesiyle hastanın su içinde gözetimine olanak sağlayan cihaz, istendiğinde girdap oluşturma özelliğiyle relaksasyon ve dolaşımı artırmak amacıyla kullanılabiliyor. Ayrıca yürüme ve merdiven çıkmayı kendi başına yapamayan hastalarımızın havuza transferleri için lift olanağı mevcut (oturarak veya yatarak).

havuzarjo02

Akuatik terapinin avantajı olan suyun kaldırma gücünden yararlanılarak, su içi kas güçlendirilmesi, yürüme ve bel ağrılı (lomber herni gibi) hastalarımız için geliştirilen ritmik stabilizasyon tekniğiyle yüzme öncesi su içi bel stabilizasyon egzersizlerini özel ısıtılmış ARJO Tedavi Havuzunda hayata geçiriyoruz. Hem de daha az eforla, az ağrılı ve daha güvenli olarak… Hastalarımız bu çalışmalarla yüzme egzersizlerine hazırlanıyor. Yüzme egzersizi esnasında yapılabilecek yanlışlıklara karşı eğitim verilerek yüzme egzersizinin doğru şekilde yapılması sağlanıyor.