Hidroterapi

ARJO Axona Tedavi Havuzu

havuzarjo02
Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Akuaterapi Bölümü’nde yer alan ARJO Axona Tedavi Havuzu, dünyada benzeri az bulunan bir cihazdır. Şeffaf cam çerçevesiyle hastanın su içinde gözetimine olanak sağlayan cihaz, istendiğinde girdap oluşturma özelliğiyle relaksasyon ve dolaşımı artırmak amacıyla kullanılabiliyor. Ayrıca yürüme ve merdiven çıkmayı kendi başına yapamayan hastalarımızın havuza transferleri için lift olanağı mevcut (oturarak veya yatarak). Akuatik terapinin avantajı olan suyun kaldırma gücünden yararlanılarak, su içi kas güçlendirilmesi, yürüme ve bel ağrılı (lomber herni gibi) hastalarımız için geliştirilen ritmik stabilizasyon tekniğiyle yüzme öncesi su içi bel stabilizasyon egzersizlerini özel ısıtılmış ARJO Tedavi Havuzunda hayata geçiriyoruz. Hem de daha az eforla, az ağrılı ve daha güvenli olarak… Hastalarımız bu çalışmalarla yüzme egzersizlerine hazırlanıyor. Yüzme egzersizi esnasında yapılabilecek yanlışlıklara karşı eğitim verilerek yüzme egzersizinin doğru şekilde yapılması sağlanıyor.

Kombine Banyo

8kombinebanyo
Hidyoterapi Ünitesi’nin yer alan Kombine Banyo Sistemi, suyun terapötik etkileri ile analjezik elektrik akımlarının birleşiminden oluşuyor. Özellikle, genel ağrılı durumlarda etkin olarak kullanılıyor.

Dört Hücre Banyo ile Kontrost Banyo

8kombinebanyo1
Dört Hücre Banyo Tedavisi ve Kontrast Banyolar;  sıcak ve soğuk suyu arka arkaya kullanarak refleks hiperemi ve nörolojik desentizasyonu sağlıyor. Cihaz aynı zamanda myalji, ödem azaltma, artroz, metabolik bozukluklar, Sudeck atrofisi ve vasküller hastalıklar gibi durumlarda galvanik akım tedavileri için de kullanılabiliyor.

Genel Banyo –Rhapsody Küvet ve Lift Sistemi

7whirlpooltube
Hastalarının genel temizliğine son derece önem veren Merkezimiz, özel odasında banyo yapamayan hastalarımıza Rhapsody Banyo Küveti ve Lift Sistemiyle hizmet veriyor. Bu görevler hemşireler tarafından uygulanıyor.

Suda fizik tedavi videosunu izlemek için lütfen tıklayınız​​​​