Nörolojik Rehabilitasyon

İnme, omurilik yaralanması, kafa travması, Multiple Skleroz (MS), Parkinson hastalığı, sinir yaralanmaları, yüz felci gibi beyin ve sinir hastalıkları sonucunda meydana gelen felçlerin, hareket, denge ve duyu bozukluklarının tedavisidir.

Nörolojik rehabilitasyon; hastanın yatak seviyesinden, yürüme aşamasına kadar tüm seviyelerde fizyoterapist eşliğinde; uygun egzersizler, spastisite gibi normal olmayan kas kasılmalarının azaltılması için egzersiz, ortez, medikal yaklaşımlar ve botoks enjeksiyonu gibi uygulamaları kapsayan çok yönlü bir programdır.

Hastaların ihtiyaçlarına göre konuşma ve yutma terapileri, bilişsel egzersizler, solunum terapisi, ergoterapi, robotik rehabilitasyon, havuz terapisi gibi yöntemler nörolojik rehabilitasyon çatısı altında tedaviye eklenir. Kişi ağrı ve mesane sorunları gibi ikincil sorunları açısında da değerlendirilerek var olan bu problemlerin giderilmesi sağlanır.

Hastalarımıza nörolojik rehabilitasyon uygulamalarını uzman kadromuz ve deneyimli fizyoterapistlerimiz eşliğinde rehabilitasyon bilimindeki en yeni gelişmeler ışığında dünya standartlarında uygulamaktayız.