Tedavi Prensiplerimiz

Bireye Özgü Tedavi              

Merkezimizde her hasta kendine ve hastalığına özgü özellikleri değerlendirilerek kişiye özel bir tedavi programına alınır.

Bütüncül Bakış Açısı

Merkezimizde hastalıklar sadece semptomlar üzerinden değil, altta yatabilecek tüm nedenler üzerinden değerlendirilir. Hastalar sadece fiziksel engeli bağlamında değil ruhsal/sosyal durumları da dikkate alınarak tedavi edilir.

Bilimsel Çalışma              

Tedavi protokolleri, son literatür bilgileri takip edilerek ve dünyadaki gelişmeler paralelinde oluşturulur. Tedavi programları Anatomik, Fizyolojik, Biyomekanik ve Nöroanatomik temeller üzerine kurulur.

Tedavi Olurken Çocukların Eğitimine Katkıda Bulunmak

Merkezimiz, babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklara ortaokul 1. sınıftan liseden mezun oluncaya kadar tam burslu, yatılı, kolej seviyesinde eğitim olanağı sağlayan Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağlı bir iktisadi işletmedir.

Koruyucu Sağlık

Tedavi sonrası hastanın durumunu koruması ve daha iyi duruma gelebilmesi için ev programları vermek veya hastalıklar daha kötü duruma gelmeden önce uygulanan rehabilitasyon programlarıdır.

Bu perspektifimizle Türkiye’nin en saygın fizik tedavi merkezleri arasında yer almaktayız.

Kalite Sertifikası

Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi 2020 yılında ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazanmıştır.