Dr. Fzt. Volkan YÜZLÜ

Image

Dr. Fzt. Volkan YÜZLÜ

Biyografi

Volkan Yüzlü, 2007 yılında Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi sonrasında Hacettepe Üniversite Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Protez Ortez ve Biomekani Bölümü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayarak Uzman Fizyoterapist unvanı alan Yüzlü, Marmara Üniversitesi SBE Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde Doktora Eğitimine devam etmektedir. Bu kapsamda Geriatrik Rehabilitasyon ve Nörolojik Rehabilitasyon alanlarında Yüksek lisans ve Doktora tezleri hazırlamıştır.

Fizyoterapi eğitimi sonrası Turkish Institute for Adapted Osteopathy’de 1500 saatlik Osteopati programını bitiren Yüzlü; Pilates Eğitmenliği, Skolyozda Güncel Yaklaşımlar, Kuru İğneleme, Bands, Balls and Balance Workshop, Manipulation and Mobilization Therapy of Lumbar,Throcal and Cervical Spine Assessment and Treatment Techniques, Sports Injuries and Rehabilitation Course, Serebral Paralizi Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar gibi eğitim, seminer ve sempozyumlara katıldı. Graston ve kupa ile myfascial gevşetme teknikleri, kinesiotape, sinir mobilizasyonları yaptığı diğer uygulamalar arasındadır.

Postür Bozuklukları ve İş Yeri Ergonomisi; 2018 yılında ofis ergonomisi alanında teknoloji tabanlı proje geliştirme çalışması yapan Yüzlü’nün diğer ilgi alanlarıdır.
2007- 2010 yılları arasında Özel İlgi Hastanesi, Ornöram Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Diyarbakır Asker Hastanesi, Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi gibi kurumlarda görev alan Yüzlü, 2010 yılından itibaren Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görev almaktadır.