Robotik Rehabilitasyon

  • Yürüme Robotu LOKOMAT;

Lokomat adı verilen cihaz, hastayı, vücut ağırlığı paraşüt sistemi ile istenilen ölçüde hafifletilerek robot yardımıyla yürütme esasına dayanmaktadır. Fizyolojik yürüme paterni (kalıbı) bozulmuş omurilik yaralanmalı, beyin hasarlı ve inmeli hastalarda hastaya normal yürüme kalıbını tekrar kazandırmayı amaçlamaktadır. Robot yardımlı yürüme tedavisi, inme, omurilik hasarı ya da beyin hasarı gibi nörolojk veya ortopedik durumlarda yürümesi bozulan kişiye tekrar yürümeyi öğreten bir fizik tedavi formudur. Tekrarlayan yürüme paterni, hastalık ya da yaralanma nedeniyle ilişkileri kopmuş beyin ve omuriliğin birlikte çalışarak yeni rota belirlemelerine yardımcı olur. Lokomat programı, aynı zamanda beyin ve omurilik yaralanmalı hastalarda kasların güçlenmesine, dolaşımın gelişmesine yardımcı olur. Ve yürüme egzersizinde doğal ağırlık taşıma sağlandığında kemikler güçlenir, osteoporoz (kemik erimesi) riski azalır.

  • El- Kol ve Omuz Fonksiyon Geliştirme Cihazı Pablo Plus;

Nörolojik hastalıklar başta olmak üzere el-kol ve omuz fonksiyonlarında kayıp yaşayan hastalara terapi amaçlı oyunlarla işlev kazandırır.

  • Thera – Balace Trainer Denge Geliştirme Cihazı

Hastalıklar sonrası denge fonksiyonları azalmış kişilerin terapi amaçlı oyunlar ile denge fonksiyonlarını güçlendirmek, yürüme çalışmalarının temel parçalarından biri olan ağırlık aktarma eğitimi vermek için tasarlanmış etkin ve eğlenceli bir rehabilitasyon cihazıdır.