Hakkımızda

Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi uzman doktor ve profesyonel sağlık kadrosu ile dünya standartlarında teknolojik donanımıyla insan sağlığına değer katmaya devam ediyor. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli artan başarısı ve insan sağlığını her şeyin üstünde tutan bakış açısıyla hizmet veren Merkezimiz, çatısı altında görev alan tüm çalışanlarıyla Türkiye'yi daha sağlıklı bir geleceğe taşıyor ve bu kutsal görevin bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor. Hastalıkta ve Sağlıkta hep yanınızdayız.

havuz_28082014_1

Darüşşafaka Cemiyeti’nin eğitimde fırsat eşitliği misyonuna destek veren rezidans bağışçılarına en iyi koşullarda tedavi olanağı yaratmak amacıyla 2005 yılında kurduğu Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, ihtiyaç sahiplerine en ileri teknolojiyle tedavi olanağını sunuyor. Bugün ülkemizin en kapsamlı fizik tedavi ve rehabilitasyon klinikleri arasında yer alan Merkez, kurulduğu tarihten bu yana sayısız hastayı sağlığına kavuşturdu ve kavuşturmaya devam ediyor.

 

lokomat 01

Özellikle nörolojik ve ortopedik rehabilitasyon alanında uzman olan Merkez, cihaz donanımı, profesyonel kadrosu, fiziki altyapısı ve özellikle hastalara yaklaşımı ile fark yaratıyor. Şöyle ki; Merkezde kişiye özel tedavi programları oluşturuluyor ve yoğun fizik tedavi uygulanıyor.  Fiziksel tıp ve rehabilitasyon alanında bir marka konumunda bulunan Merkez, aynı zamanda Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okuyan 1.000′e yakın babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrenci için kaynak yaratıyor.

Hakkimizda2

Prof. Dr. Mehmet Beyazova’nın yönetiminde uzman kadrosuyla rezidans bağışçılarının yanı sıra ihtiyaç sahibi herkese hizmet veren Merkez, sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı fizik tedavi ve rehabilitasyon klinikleri arasında yer alıyor. Randevu sistemiyle çalışan ve günde ortalama 100 kişiyi kabul edebilen Merkezde; spinal kord yaralanmaları, kafa travmaları, stroke (inme), post-polio sendromu, MS (multipl skleroz), diğer nörolojik, romatolojik tedaviler, ameliyat öncesi ve sonrası tüm ortopedik rehabilitasyonlar ile spor rehabilitasyonları, uzman hekimler ve fizyoterapistler tarafından tedavi ediliyor. İhtiyaç sahiplerine yatarak tedavi olanağı da tanıyan merkez, ender bulunan cihaz donanımıyla fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında mucizeler yaratıyor.

semraozdemir_2808_2

Örneğin; merkezde spinal kord (omurilik)hasarına bağlı gelişen felçli hastaların tedavisinde dünyada sayılı örneği bulunan “Lokomat” cihazı kullanılıyor. Böylelikle felçli, yürüme problemli hastalar ile denge ve koordinasyon problemli hastaların yeniden yürümeyi öğrenmeleri sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra kas ve eklem sistemlerine ağrısız çözüm olarak Hidroterapi Ünitesi’nde Elektro Kombine Banyo, Kelebek Banyo, Dört Hücre Banyo ve hidro masaj özellikli “ARJO Axona” tedavi havuzu da ihtiyaç sahiplerinin tedavisinde kullanılıyor.

sibeldurak_2708_1

Sayısız insanı yeniden hayata döndüren merkezde; Türk sanat müziği sanatçısı Müzeyyen Senar, trafik kazası neticesinde ağır yaralanan Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi takımlarından Ceyhan Belediyesi sporcusu Seda Tekindağ, sanatçı İbrahim Tatlıses ve kamuoyunda ses getiren pek çok kişinin tedavisi yapıldı. Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nden elde edilen tüm gelir, 1863′ten bu yana babası ve annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli çocuklarımızı tam burslu, yatılı, kolej eğitimiyle geleceğe hazırlayan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na aktarılmaktadır.